Zmarł prof. Jerzy L. Pyka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 lutego 2022 w wieku 85 lat zmarł długoletni kierownik naszego Zakładu dr hab. Jerzy L. Pyka.

Astronom, meteorolog, nauczyciel akademicki, wybitny specjalista z zakresu fizyki atmosfery, warstwy granicznej atmosfery, klimatu miejskiego i zmian klimatu, zastępca Dyrektora Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletni Kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii (dziś Klimatologii i Ochrony Atmosfery), członek honorowy Polskiego Towarzystwa Geofizycznego, wychowawca kilku pokoleń wrocławskich klimatologów.

Odszedł Człowiek prawy i szanowany, nasz Mistrz i Mentor, zawsze serdecznie odnoszący się do współpracowników i studentów.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składają Rektor i Senat Uniwersytetu Wrocławskiego, Dziekan i Rada Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, koleżanki i koledzy z Zakładu oraz z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Kaplicy na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu w piątek 18 lutego 2022 r. o godzinie 14:00.