Aktualności
Zakład rozbudowuje swoją infrastrukturę pomiarową - rozpoczęto monitoring aeroalergenów

4 stycznia b.r. w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery wystartowały testowe pomiary stężenia pyłku roślinnego w powietrzu atmosferycznym. W pomiarach wykorzystywany jest nowy nabytek Zakładu – aparat wolumetryczny typu Burkard, umożliwiający ciągłe śledzenie zmian koncentracji aeroplanktonu, pyłku roślinnego oraz zarodników grzybów. Urządzenie zainstalowano 15 m nad ziemią, na szczycie wieży pomiarowej w ogródku Obserwatorium Zakładu. Rozpoczęte badania realizowane są we współpracy z Zakładem Paleobotaniki Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ich celem jest szczegółowa analiza wpływu warunków meteorologicznych na przebieg sezonów pyłkowych poszczególnych roślin alergennych.

Zmieniony: Środa, 01 Maj 2013 12:14
 
The Arctic Science Summit Week

 

W dniach 13-19 kwietnia 2013 r. w Krakowie odbędzie się coroczne spotkanie międzynarodowych organizacji zaangażowanych w .badania Arktyki – The Arctic Science Summit Week. Celem spotkania jest integracja międzynarodowej współpracy we wszystkich dziedzinach nauki obecnych w badaniach Arktyki, jak również dyskusja nad kwestią współpracy na szczeblu nauka-polityka. Ważnym elementem Arctic Summie Summer Week będzie możliwość prezentacji i zapoznania się z wynikami najnowszych badań naukowych prowadzonych w Arktyce. Jednym z członków komitetu organizacyjnego imprezy jest przedstawiciel ZKiOA, prof. Krzysztof Migała.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://assw2013.us.edu.pl

Zmieniony: Wtorek, 19 Luty 2013 21:38
 
International Conference of Fog, Fog collection and Dew

 

W maju 2013 w Jokohamie odbędzie się 6. konferencja International Conference of Fog, Fog collection and Dew, poruszająca problemy związane mgłą i rosą. Historia konferencji sięga roku 1998, kiedy odbyło się pierwsze spotkanie w Vancouver w Kanadzie. Konferencja jest okazją do spotkania oraz wymiany idei w gronie naukowców, pracowników administracji oraz praktyków zajmujących się wszystkimi aspektami problematyki mgły i rosy. Wśród członków komitetu naukowego konferencji znalazł się przedstawiciel ZKiOA dr Mieczysław Sobik. Warto podkreślić, że kolejna, 7. edycja International Conference of Fog, Fog collection and Dew odbędzie się w Polsce.

Strona www konferencji: www.fogconference.org

Zmieniony: Wtorek, 19 Luty 2013 21:06
 
«PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie»

Strona 7 z 7

 

 


 

Klaps - Zmiany klimatu, zanieczyszczenia powietrza i przekroczenia ładunków krytycznych w regionie granicznym Polska - Saksonia

Klaps – Klimawandel, Luftverschmutzung und Belastungsgrenzen von Ökosystemen im sächsisch-polnischen Grenzraum 

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013

 

Dowiedz się więcej...

 

Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery

ul. Kosiby 8
51-621 Wrocław
   
Telefony: +48-71-348-54-41
+48-71-372-94-97
Fax: +48-71-372-94-98
   
E-mail: info.meteo@uwr.edu.pl